Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF9093U
ERJ-S1DF9093U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF9093U
Brief Description
RES SMD 909K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF9093U.pdf
Availability of ERJ-S1DF9093U
QUANTITY
ERJ-S1DF9093U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF9093U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF9093U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF9093U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF9093U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF9093U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF9093U
IC FPGA 205 I/O 256PBGA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 5A 6-MICROFET datasheet.pdf
WRENCH SET COMBINATION 7MM-21MM datasheet.pdf
C/A 50/125UM RIS MTRJ 20M1 datasheet.pdf
RES 680 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
GREEN DISPLAY UNIT datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf