Panasonic Electronic Components ERJ-S1DJ101U
ERJ-S1DJ101U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DJ101U
Brief Description
RES SMD 100 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DJ101U.pdf
Availability of ERJ-S1DJ101U
QUANTITY
ERJ-S1DJ101U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DJ101U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DJ101U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DJ101U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DJ101U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DJ101U Details Description
Related parts for ERJ-S1DJ101U
CAP FILM 0.056UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH 3X4 KEYPAD datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
PV74L18-8S datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 2.5A HOLD datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 4MA 2.4 OHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf