Panasonic Electronic Components ERJ-S1DJ130U
ERJ-S1DJ130U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DJ130U
Brief Description
RES SMD 13 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DJ130U.pdf
Availability of ERJ-S1DJ130U
QUANTITY
ERJ-S1DJ130U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DJ130U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DJ130U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DJ130U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DJ130U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DJ130U Details Description
Related parts for ERJ-S1DJ130U
CONN CARD EXTEND 40POS 1MM SLD datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 14PIN SLD CUP datasheet.pdf
MOD IGBT 1200V 65A SOT-227 datasheet.pdf
FACEPLATE SNGL GANG 3PORT SILVER datasheet.pdf
CONN RCPT 6P INLINE SKT SLD CUP datasheet.pdf
TIP SCREWDRIVER 700F 3/8" datasheet.pdf
MICRO 25 M 24" YEL datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf