Panasonic Electronic Components ERJ-S1DJ201U
ERJ-S1DJ201U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DJ201U
Brief Description
RES SMD 200 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DJ201U.pdf
Availability of ERJ-S1DJ201U
QUANTITY
ERJ-S1DJ201U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DJ201U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DJ201U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DJ201U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DJ201U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DJ201U Details Description
Related parts for ERJ-S1DJ201U
Connector Receptacle 80 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
TXRX CAN FAULT-TOLERANT 14SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 114MA 1.2 OHM datasheet.pdf