Panasonic Electronic Components ERJ-S1DJ244U
ERJ-S1DJ244U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DJ244U
Brief Description
RES SMD 240K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DJ244U.pdf
Availability of ERJ-S1DJ244U
QUANTITY
ERJ-S1DJ244U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DJ244U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DJ244U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DJ244U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DJ244U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DJ244U Details Description
Related parts for ERJ-S1DJ244U
IC TXRX 3.3V MULTIPROTCOL 36SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 2W SMBJ datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf