Panasonic Electronic Components ERJ-S1DJ390U
ERJ-S1DJ390U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DJ390U
Brief Description
RES SMD 39 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DJ390U.pdf
Availability of ERJ-S1DJ390U
QUANTITY
ERJ-S1DJ390U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DJ390U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DJ390U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DJ390U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DJ390U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DJ390U Details Description
Related parts for ERJ-S1DJ390U
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 12.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
NOZZLE WELDING ROD PLASTIC 07062 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2A 56 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
RES 1M OHM 1.75W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 2.54MM datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
716FXE2-ST-15-HV SWITCH datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf