Panasonic Electronic Components ERJ-S1DJ393U
ERJ-S1DJ393U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DJ393U
Brief Description
RES SMD 39K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DJ393U.pdf
Availability of ERJ-S1DJ393U
QUANTITY
ERJ-S1DJ393U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DJ393U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DJ393U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DJ393U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DJ393U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DJ393U Details Description
Related parts for ERJ-S1DJ393U
SURGE SUPP THYRISTOR 190V TO-92 datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
RECEIVER FIBER OPTIC 600NM 1MBD datasheet.pdf
SINGLE PLUG TERM LINE PLUG datasheet.pdf
0.8MM WTB SMT SNGL RA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 26AWG RED datasheet.pdf