Panasonic Electronic Components ERJ-S1DJ561U
ERJ-S1DJ561U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DJ561U
Brief Description
RES SMD 560 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DJ561U.pdf
Availability of ERJ-S1DJ561U
QUANTITY
ERJ-S1DJ561U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DJ561U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DJ561U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DJ561U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DJ561U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DJ561U Details Description
Related parts for ERJ-S1DJ561U
CONV DC-DC 4.6-5.7V 20A HRZ datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS TYPE E VERT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.1A 8DFN datasheet.pdf
ER6022-022N, 2 N/C+2 N/O, 1/2" N datasheet.pdf
CONN HDR 45POS 0.100 T/H datasheet.pdf