Panasonic Electronic Components ERJ-S1DJ621U
ERJ-S1DJ621U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DJ621U
Brief Description
RES SMD 620 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DJ621U.pdf
Availability of ERJ-S1DJ621U
QUANTITY
ERJ-S1DJ621U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DJ621U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DJ621U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DJ621U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DJ621U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DJ621U Details Description
Related parts for ERJ-S1DJ621U
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN SPLICE STRAIN RELIEF datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.23A 260 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 75V SCREW datasheet.pdf