Panasonic Electronic Components ERJ-S1DJ911U
ERJ-S1DJ911U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DJ911U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 910 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DJ911U.pdf
Availability of ERJ-S1DJ911U
QUANTITY
ERJ-S1DJ911U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DJ911U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DJ911U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DJ911U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DJ911U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DJ911U Details Description
Related parts for ERJ-S1DJ911U
CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN RECEPT 8POS MTA-156 24AWG datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 900MA 250 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 5.2V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV AC/DC 20W 3.3V 4.1A PCB datasheet.pdf
SHEET POLYMER RESIN 210X297MM datasheet.pdf
RES 390 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf