Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF1072U
ERJ-S1TF1072U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF1072U
Brief Description
RES SMD 10.7K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF1072U.pdf
Availability of ERJ-S1TF1072U
QUANTITY
ERJ-S1TF1072U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF1072U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF1072U
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF1072U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF1072U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF1072U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF1072U
RELAY SSR AC OUT 240VAC 5A PNL datasheet.pdf
IC ADC SERIAL 2CH 14BIT 16-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 153MA 8.5 OHM datasheet.pdf
RES 27 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS W/PIN WALL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS 45DEG 3.5MM datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 10" BLK 24V datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
RES 300K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.5A 3PICOSTAR datasheet.pdf