Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF1103U
ERJ-S1TF1103U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF1103U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 110K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF1103U.pdf
Availability of ERJ-S1TF1103U
QUANTITY
ERJ-S1TF1103U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF1103U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF1103U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF1103U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF1103U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF1103U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF1103U
VARISTOR 735V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
MULTI-PAIR 80COND 28AWG 100' datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL LP 16SOIC datasheet.pdf
IC UP SUPERVISOR W/WDT 8-SOIC datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.182 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 104MHZ 8WSON datasheet.pdf