Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF1372U
ERJ-S1TF1372U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF1372U
Brief Description
RES SMD 13.7K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF1372U.pdf
Availability of ERJ-S1TF1372U
QUANTITY
ERJ-S1TF1372U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF1372U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF1372U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF1372U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF1372U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF1372U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF1372U
IC OPAMP VFB 270MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FUSE MIDGET 12A 500V TIME-DELAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 22 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
WIREWAY 120" STEEL 6X6" GREY datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
FIR TREE MOUNT 7.5MM datasheet.pdf
IC TXRX MCU 16KB 768B RAM 36QFN datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf