Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF1503U
ERJ-S1TF1503U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF1503U
Brief Description
RES SMD 150K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF1503U.pdf
Availability of ERJ-S1TF1503U
QUANTITY
ERJ-S1TF1503U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF1503U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF1503U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF1503U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF1503U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF1503U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF1503U
PANEL GASKET 16 KEY UNDER PANEL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 500MA 125VAC 80VDC datasheet.pdf
IC LINE DRVR LOWPWR QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
IC DAC QUAD 8BIT 2.7V LP 16-QSOP datasheet.pdf
BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 16SO datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
SUB-LENS OPTX SER WIDE 16DEG datasheet.pdf
FERRITE CORE E 4.6UH N72 datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT PIN datasheet.pdf