Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF1600U
ERJ-S1TF1600U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF1600U
Brief Description
RES SMD 160 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF1600U.pdf
Availability of ERJ-S1TF1600U
QUANTITY
ERJ-S1TF1600U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF1600U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF1600U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)160
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF1600U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF1600U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF1600U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF1600U
CONN HEADER .100 DUAL R/A 42POS datasheet.pdf
IC CLK ZDB 5OUT 133MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A TO263-5L datasheet.pdf
RES SMD 9.53 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 0.7MM datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
IC MIXER 2-4GHZ SMA CONNECTORS datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf