Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF1870U
ERJ-S1TF1870U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF1870U
Brief Description
RES SMD 187 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF1870U.pdf
Availability of ERJ-S1TF1870U
QUANTITY
ERJ-S1TF1870U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF1870U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF1870U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF1870U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF1870U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF1870U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF1870U
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 28QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LOW PASS FILTER 1842MHZ 0805 SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
IC DAS 14BIT 2X4CH 36-SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS R/A GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 50V 20% 2312 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT datasheet.pdf
MICRO 31C S 30" WHT NI datasheet.pdf