Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF1912U
ERJ-S1TF1912U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF1912U
Brief Description
RES SMD 19.1K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF1912U.pdf
Availability of ERJ-S1TF1912U
QUANTITY
ERJ-S1TF1912U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF1912U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF1912U
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF1912U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF1912U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF1912U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF1912U
CONN HEADER .100 26POS R/A SHRD datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
101 METRAL 2R STR HDR MINIC datasheet.pdf
CAP MICA 270PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
BOARD PERSONALITY S12D datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 5% 3W 6327 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 410MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf