Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF19R1U
ERJ-S1TF19R1U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF19R1U
Brief Description
RES SMD 19.1 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF19R1U.pdf
Availability of ERJ-S1TF19R1U
QUANTITY
ERJ-S1TF19R1U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF19R1U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF19R1U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF19R1U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF19R1U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF19R1U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF19R1U
CAP CER 4700PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/1852SL/X 2" datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 20POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.8V 12A 21.6W OUTPUT datasheet.pdf
INDICATOR PB RND RED 24V ILLUM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
CLASS RK1 FUSE TIN PLATED datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
4,7UF 450V 10X20 datasheet.pdf