Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF2051U
ERJ-S1TF2051U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF2051U
Brief Description
RES SMD 2.05K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF2051U.pdf
Availability of ERJ-S1TF2051U
QUANTITY
ERJ-S1TF2051U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF2051U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF2051U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.05k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF2051U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF2051U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF2051U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF2051U
RES SMD 715K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
INPUT MODULE AC/DC 6MA 5VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 89.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS PNL THRU PIN 7/8" datasheet.pdf