Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF2610U
ERJ-S1TF2610U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF2610U
Brief Description
RES SMD 261 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF2610U.pdf
Availability of ERJ-S1TF2610U
QUANTITY
ERJ-S1TF2610U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF2610U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF2610U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)261
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF2610U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF2610U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF2610U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF2610U
CAP CER 100PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
TIE UMB PUSH MNT STD HSBLK 6.97" datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 45POS SGL 30GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
BALL SCREW 20MM datasheet.pdf
IND SWITCH IPS 3/4 SQUARE RED datasheet.pdf
RES SMD 125 OHM 0.05% 0.15W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS CABLE SKT datasheet.pdf
DIODE FRED 600V 5A DPAK datasheet.pdf
CAP FILM 11 NF 10% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf