Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF2672U
ERJ-S1TF2672U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF2672U
Brief Description
RES SMD 26.7K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF2672U.pdf
Availability of ERJ-S1TF2672U
QUANTITY
ERJ-S1TF2672U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF2672U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF2672U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF2672U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF2672U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF2672U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF2672U
CONN HEADER .100" 29POS SGL GOLD datasheet.pdf