Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF2870U
ERJ-S1TF2870U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF2870U
Brief Description
RES SMD 287 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF2870U.pdf
Availability of ERJ-S1TF2870U
QUANTITY
ERJ-S1TF2870U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF2870U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF2870U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF2870U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF2870U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF2870U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF2870U
SENSOR 1000PSI M20-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
LED GOLDEN DRAGON NEU WHITE 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
MODULE DDR-400 256MB 184-DIMM datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf