Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF32R4U
ERJ-S1TF32R4U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF32R4U
Brief Description
RES SMD 32.4 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF32R4U.pdf
Availability of ERJ-S1TF32R4U
QUANTITY
ERJ-S1TF32R4U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF32R4U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF32R4U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF32R4U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF32R4U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF32R4U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF32R4U
TRANS PREBIAS NPN 250MW TO236AB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADPT 2P-2P F/M-F/M PNL MNT datasheet.pdf
FUSE HOLDER ATO INLINE BLUE WIRE datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf