Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF3571U
ERJ-S1TF3571U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF3571U
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF3571U.pdf
Availability of ERJ-S1TF3571U
QUANTITY
ERJ-S1TF3571U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF3571U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF3571U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF3571U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF3571U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF3571U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF3571U
TVS DIODE 110VWM 177VC SMC datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
DISPLAY 660NM RED NUMERIC 0.8" datasheet.pdf
RACK AND PANEL CONNECTOR datasheet.pdf
FILTER EMI SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 10V X7S 0603 datasheet.pdf