Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF4123U
ERJ-S1TF4123U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF4123U
Brief Description
RES SMD 412K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF4123U.pdf
Availability of ERJ-S1TF4123U
QUANTITY
ERJ-S1TF4123U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF4123U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF4123U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF4123U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF4123U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF4123U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF4123U
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
LAPPING FILM 266X TYPE P datasheet.pdf
CAP FILM 0.036UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
LIGHT DUTY HAND PAD 6448B 6X9" datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 25A 3 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf