Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF4530U
ERJ-S1TF4530U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF4530U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 453 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF4530U.pdf
Availability of ERJ-S1TF4530U
QUANTITY
ERJ-S1TF4530U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF4530U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF4530U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF4530U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF4530U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF4530U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF4530U
IC VOLT MON TRPL EEPROM 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP LG PANEL IND CLEAR OIL TIGHT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC PLL WAN SYNC ETHERNET 64TQFP datasheet.pdf
DIRECT RING 90MM 30DEG BLUE datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT NEON 110V AMBER datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC datasheet.pdf