Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF5762U
ERJ-S1TF5762U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF5762U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 57.6K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF5762U.pdf
Availability of ERJ-S1TF5762U
QUANTITY
ERJ-S1TF5762U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF5762U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF5762U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF5762U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF5762U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF5762U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF5762U
CAP CER 10000PF 50V NP0 2220 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
K8321A TOOL KIT datasheet.pdf
CONNECTOR - RACK & PANEL datasheet.pdf
CONN SSL SCKT CONTACT 1POS SLDR datasheet.pdf