Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF71R5U
ERJ-S1TF71R5U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF71R5U
Brief Description
RES SMD 71.5 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF71R5U.pdf
Availability of ERJ-S1TF71R5U
QUANTITY
ERJ-S1TF71R5U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF71R5U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF71R5U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)71.5
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF71R5U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF71R5U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF71R5U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF71R5U
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG WHT 1000' datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
ENVIRONMENTALLY SEALED LIMIT SW datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN SLD CUP datasheet.pdf
THRMLLY COND PAD 240MMX 9" 2/PK datasheet.pdf
HDI PIN ASSY 2 ROW 50 POS R/A datasheet.pdf