Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF7503U
ERJ-S1TF7503U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF7503U
Brief Description
RES SMD 750K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF7503U.pdf
Availability of ERJ-S1TF7503U
QUANTITY
ERJ-S1TF7503U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF7503U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF7503U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF7503U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF7503U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF7503U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF7503U
SWITCH TOGGLE DPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .300 8POS datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
DAC 10BIT MICROPWR I2C TSOT23-6 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 625MA 600 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DL SPI I2C TSOT23-8 datasheet.pdf
VARISTOR 212V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf