Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF76R8U
ERJ-S1TF76R8U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF76R8U
Brief Description
RES SMD 76.8 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF76R8U.pdf
Availability of ERJ-S1TF76R8U
QUANTITY
ERJ-S1TF76R8U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF76R8U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF76R8U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF76R8U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF76R8U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF76R8U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF76R8U
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CONN SMB JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf