Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF8060U
ERJ-S1TF8060U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF8060U
Brief Description
RES SMD 806 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF8060U.pdf
Availability of ERJ-S1TF8060U
QUANTITY
ERJ-S1TF8060U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF8060U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF8060U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF8060U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF8060U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF8060U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF8060U
CONN HEADER .8MM 22POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.26KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 9pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
END COVER MOD TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZA3/4 datasheet.pdf
BIT D'VERSIBIT .750X.250X54.00" datasheet.pdf
CAP CER 8PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf