Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF8062U
ERJ-S1TF8062U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF8062U
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF8062U.pdf
Availability of ERJ-S1TF8062U
QUANTITY
ERJ-S1TF8062U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF8062U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF8062U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF8062U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF8062U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF8062U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF8062U
BOX JUNCTION POWER SOURCE WHITE datasheet.pdf
Connector Receptacle 35 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC REG LDO 3.15V/ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
RES MO 2W 3.9 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf