Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF9103U
ERJ-S1TF9103U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF9103U
Brief Description
RES SMD 910K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF9103U.pdf
Availability of ERJ-S1TF9103U
QUANTITY
ERJ-S1TF9103U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF9103U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF9103U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF9103U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF9103U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF9103U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF9103U
IC FLASH 2MBIT 90NS 32VSOP datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 10% 2812 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 316 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
LED ARRAY 2000LM WARM WHITE COB datasheet.pdf
IC RV ASIC- MICRO 10 OPTION PBGA datasheet.pdf
CAP FILM 620NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf