Panasonic Electronic Components ERJ-S1TJ332U
ERJ-S1TJ332U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TJ332U
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TJ332U.pdf
Availability of ERJ-S1TJ332U
QUANTITY
ERJ-S1TJ332U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TJ332U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TJ332U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TJ332U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TJ332U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TJ332U Details Description
Related parts for ERJ-S1TJ332U
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOIC datasheet.pdf
TERMINAL SOLDER TURRET.084" datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR WHITE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 6A R6 datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 50ppm 20pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf