Panasonic Electronic Components ERJ-S1TJ3R3U
ERJ-S1TJ3R3U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TJ3R3U
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TJ3R3U.pdf
Availability of ERJ-S1TJ3R3U
QUANTITY
ERJ-S1TJ3R3U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TJ3R3U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TJ3R3U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TJ3R3U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TJ3R3U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TJ3R3U Details Description
Related parts for ERJ-S1TJ3R3U
DIODE GEN PURP 1KV 12A TO220AC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A DPAK datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 3/8 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 13POS 2.54MM datasheet.pdf
IC MOSFET DVR STP-DN SYNC 10DFN datasheet.pdf
RES 510 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN HDR 216POS 1.27MM STR AU datasheet.pdf