Panasonic Electronic Components ERJ-S1TJ433U
ERJ-S1TJ433U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TJ433U
Brief Description
RES SMD 43K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TJ433U.pdf
Availability of ERJ-S1TJ433U
QUANTITY
ERJ-S1TJ433U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TJ433U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TJ433U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TJ433U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TJ433U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TJ433U Details Description
Related parts for ERJ-S1TJ433U
CONN HDR 20POS R/A DUAL .163 AU datasheet.pdf
CAP CER 33PF 150V 0606 datasheet.pdf
SOCKET HEX 1/4" 3.10" datasheet.pdf
IC MEM FIFO 256X9 12NS 56-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 1A 15W datasheet.pdf
IC LED Driver Linear I2C Dimming 25.5mA Backlight 12-DSBGA datasheet.pdf