Panasonic Electronic Components ERJ-S1TJ433U
ERJ-S1TJ433U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TJ433U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 43K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TJ433U.pdf
Availability of ERJ-S1TJ433U
QUANTITY
ERJ-S1TJ433U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TJ433U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TJ433U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TJ433U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TJ433U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TJ433U Details Description
Related parts for ERJ-S1TJ433U
IC ENCORE MCU FLASH 2K 28SSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 12V datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
IC MCU ARM9 64KB ROM 217LFBGA datasheet.pdf
RES 167 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
04 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 460MA 550 MOHM datasheet.pdf
500 TB RIS CLA SOLID datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf