Panasonic Electronic Components ERJ-S1TJ511U
ERJ-S1TJ511U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TJ511U
Brief Description
RES SMD 510 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TJ511U.pdf
Availability of ERJ-S1TJ511U
QUANTITY
ERJ-S1TJ511U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TJ511U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TJ511U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TJ511U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TJ511U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TJ511U Details Description
Related parts for ERJ-S1TJ511U
RES SMD 51 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 10BIT 24DIP datasheet.pdf
OSC XO 161.132813MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
Crystal 12.3520MHz 30ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf