Panasonic Electronic Components ERJ-S6QFR82V
ERJ-S6QFR82V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S6QFR82V
Brief Description
RES SMD 0.82 OHM 1% 1/4W 0805
Datasheet Download
ERJ-S6QFR82V.pdf
Availability of ERJ-S6QFR82V
QUANTITY
ERJ-S6QFR82V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S6QFR82V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S6QFR82V
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.82
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S6QFR82V
Related LinksERJ-S6, ERJ-S6QFR82V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S6QFR82V Details Description
Related parts for ERJ-S6QFR82V
CAP CER 18PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 08 POS .217 SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.024UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD HI DRV 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT PROT 8SOIC datasheet.pdf
TAPE HVY DUTY ALUM FOIL 4"X5YD datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0075UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf