Panasonic Electronic Components ERJ-T06J1R5V
ERJ-T06J1R5V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T06J1R5V
Brief Description
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/4W 0805
Datasheet Download
ERJ-T06J1R5V.pdf
Availability of ERJ-T06J1R5V
QUANTITY
ERJ-T06J1R5V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T06J1R5V
Internal Part NumberEIS-ERJ-T06J1R5V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T06J1R5V
Related LinksERJ-T0, ERJ-T06J1R5V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T06J1R5V Details Description
Related parts for ERJ-T06J1R5V
IC AMP AUDIO PWR 2.2W AB 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 291K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 165VIN 3.3VOUT 49.5W datasheet.pdf
SINGLE WIRE SPLICE, INTEGRAL FUS datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf