Panasonic Electronic Components ERJ-T06J3R0V
ERJ-T06J3R0V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T06J3R0V
Brief Description
RES SMD 3 OHM 5% 1/4W 0805
Datasheet Download
ERJ-T06J3R0V.pdf
Availability of ERJ-T06J3R0V
QUANTITY
ERJ-T06J3R0V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T06J3R0V
Internal Part NumberEIS-ERJ-T06J3R0V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T06J3R0V
Related LinksERJ-T0, ERJ-T06J3R0V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T06J3R0V Details Description
Related parts for ERJ-T06J3R0V
FUSE GLASS 3A 250VAC 2AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 200V X7R 2225 datasheet.pdf
ANTENNA 2.4GHZ 4" SMA MALE datasheet.pdf
IC FPGA 172 I/O 256BGA datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 2.3A 83.1 MOHM datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 5MHZ 8SOP datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1" DIA BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf