Panasonic Electronic Components ERJ-T06J474V
ERJ-T06J474V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T06J474V
Brief Description
RES SMD 470K OHM 5% 1/4W 0805
Datasheet Download
ERJ-T06J474V.pdf
Availability of ERJ-T06J474V
QUANTITY
ERJ-T06J474V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T06J474V
Internal Part NumberEIS-ERJ-T06J474V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T06J474V
Related LinksERJ-T0, ERJ-T06J474V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T06J474V Details Description
Related parts for ERJ-T06J474V
TRANS NPN 140V 1A E-LINE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
TOOL EXTRACT JR POWER TIMER datasheet.pdf
ADHESIVE MARKER CARD 31-40 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 700MA 190 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf