Panasonic Electronic Components ERJ-T08J513V
ERJ-T08J513V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T08J513V
Brief Description
RES SMD 51K OHM 5% 1/3W 1206
Datasheet Download
ERJ-T08J513V.pdf
Availability of ERJ-T08J513V
QUANTITY
ERJ-T08J513V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T08J513V
Internal Part NumberEIS-ERJ-T08J513V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T08J513V
Related LinksERJ-T0, ERJ-T08J513V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T08J513V Details Description
Related parts for ERJ-T08J513V
HOLDER BATT 1-AAA CELL SLDR LUGS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 6A TO220 datasheet.pdf