Panasonic Electronic Components ERJ-T08J5R1V
ERJ-T08J5R1V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T08J5R1V
Brief Description
RES SMD 5.1 OHM 5% 1/3W 1206
Datasheet Download
ERJ-T08J5R1V.pdf
Availability of ERJ-T08J5R1V
QUANTITY
ERJ-T08J5R1V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T08J5R1V
Internal Part NumberEIS-ERJ-T08J5R1V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T08J5R1V
Related LinksERJ-T0, ERJ-T08J5R1V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T08J5R1V Details Description
Related parts for ERJ-T08J5R1V
IC ADAPTER PRO/100 VE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 49.3K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMCJ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS JAM NUT PIN datasheet.pdf