Panasonic Electronic Components ERJ-T08J750V
ERJ-T08J750V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T08J750V
Brief Description
RES SMD 75 OHM 5% 1/3W 1206
Datasheet Download
ERJ-T08J750V.pdf
Availability of ERJ-T08J750V
QUANTITY
ERJ-T08J750V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T08J750V
Internal Part NumberEIS-ERJ-T08J750V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T08J750V
Related LinksERJ-T0, ERJ-T08J750V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T08J750V Details Description
Related parts for ERJ-T08J750V
MOSFET N-CH 30V 80A TO-220AB datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,GRA,ENHCD,C5 datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 130MA 5.6 OHM SMD datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
15 WB REC HOUSING 8P datasheet.pdf
OSC MEMS 62.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf