Panasonic Electronic Components ERJ-T08J9R1V
ERJ-T08J9R1V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T08J9R1V
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/3W 1206
Datasheet Download
ERJ-T08J9R1V.pdf
Availability of ERJ-T08J9R1V
QUANTITY
ERJ-T08J9R1V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T08J9R1V
Internal Part NumberEIS-ERJ-T08J9R1V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T08J9R1V
Related LinksERJ-T0, ERJ-T08J9R1V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T08J9R1V Details Description
Related parts for ERJ-T08J9R1V
IC AMP AUDIO PWR 1.07W AB 8VSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC COUNTER PROG DIV-BY-N 24-DIP datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
DEM-OPA-MSOP-1A datasheet.pdf
A4 MH 3KW 2500P/R INCREMENTAL datasheet.pdf
LSF-SMT 7.50/05/180 1.5 BK datasheet.pdf
CABLE 2POS .100 JUMPER 5 INCH datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 16TQFN datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 2GBIT 60VFBGA datasheet.pdf
CAP CER 24PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf