Panasonic Electronic Components ERJ-T14J150U
ERJ-T14J150U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T14J150U
Brief Description
RES SMD 15 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-T14J150U.pdf
Availability of ERJ-T14J150U
QUANTITY
ERJ-T14J150U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T14J150U
Internal Part NumberEIS-ERJ-T14J150U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T14J150U
Related LinksERJ-T1, ERJ-T14J150U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T14J150U Details Description
Related parts for ERJ-T14J150U
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 20QFN datasheet.pdf
TXRX RS-232 ESD PROTECT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGE ADAPT CARD-CARD 56POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf