Panasonic Electronic Components ERJ-T14J3R9U
ERJ-T14J3R9U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T14J3R9U
Brief Description
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-T14J3R9U.pdf
Availability of ERJ-T14J3R9U
QUANTITY
ERJ-T14J3R9U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T14J3R9U
Internal Part NumberEIS-ERJ-T14J3R9U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T14J3R9U
Related LinksERJ-T1, ERJ-T14J3R9U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T14J3R9U Details Description
Related parts for ERJ-T14J3R9U
IC REG LDO 9V 0.8A DPAK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTIC ROUND TIR 6LED NARROW datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
LED LAMP ARRAY ALLNGAP datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 DSH datasheet.pdf
G9SA-321-T30-P DC24 datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ACETAL 5MM datasheet.pdf