Panasonic Electronic Components ERJ-T14J3R9U
ERJ-T14J3R9U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T14J3R9U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-T14J3R9U.pdf
Availability of ERJ-T14J3R9U
QUANTITY
ERJ-T14J3R9U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T14J3R9U
Internal Part NumberEIS-ERJ-T14J3R9U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T14J3R9U
Related LinksERJ-T1, ERJ-T14J3R9U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T14J3R9U Details Description
Related parts for ERJ-T14J3R9U
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
SGE-245-2-0150L 01500C SFTY EDGE datasheet.pdf
PHYCEIVER LOW PWR 3.3V 40QFN datasheet.pdf
CAT 6 PATCH CORD 14' GN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE PIN RA datasheet.pdf
CONV ADPTR datasheet.pdf
C/A F/O 12F 0M3 AQUA MPO 15M datasheet.pdf