Panasonic Electronic Components ERJ-T14J510U
ERJ-T14J510U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T14J510U
Brief Description
RES SMD 51 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-T14J510U.pdf
Availability of ERJ-T14J510U
QUANTITY
ERJ-T14J510U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T14J510U
Internal Part NumberEIS-ERJ-T14J510U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)